„Cud w Andach” Nando Parrado,Vince Rause

cudd

1) moja ocena : 9,5/10
2)opis: twarda okładka,306 stron, rok wydania 2007, zdjęcia czarno-białe
3) cena: 34,90 zł
4) do wypożyczenia w Bydgoszczy : tak / MG -ul.Stary Rynek 24
5) recenzja :
To jedna z tych książek ,które po przeczytaniu wryją się w pamięć już na zawsze.13 października 1972 roku miał miejsce wypadek samolotu ,który leciał z Urugwaju do Chile.Na jego pokładzie znajdowali się w większości młodzi zawodnicy drużyny rugby oraz ich rodziny.Maszyna rozbiła się w Alpach.Lecz na tym się nie kończy ta opowieść.Dalszy ciąg rozgrywa się w wysokich górach gdzie o tej porze roku leży śnieg. To lektura o miłości. przyjaźni,sile przetrwania . Dowiemy się jak wiele możemy osiągnąć gdy do końca uwierzymy ze się uda oraz jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc w trudnych chwilach .To co przeżyli bohaterowie tej książki wielu z nas nie będzie się mieścić w głowie.Wszystkie opisane sytuacje miały jednak miejsce w rzeczywistości.Wielokrotnie Po przeczytaniu tej lektury wracałam myślami do jej bohaterów i uświadomiłam sobie jak często nie doceniam najważniejszych wartości w życiu jakimi są zdrowie, przyjaźń ,ciepłe ognisko domowe . Każdy z nas myśli że to nic wielkiego i życie toczy się swoim rytmem.To książka skłaniająca do refleksji .Niesamowita i poruszająca do głębi.Na pewno nie da się o niej nigdy zapomnieć. Polecam również film na podstawie książki pod tytułem „Alive ,dramat w Andach”.

6) galeria :

cud0

cud22
J.H

2 comments on “„Cud w Andach” Nando Parrado,Vince Rause

  1. To dobrze że są książki które budzą takie refleksje..Dopatrzyłem się też że jednym z autorów jest uczestnik tego feralnego lotu.

    1. Zgadza się ,Nando Parrado był jednym z pasażerów tego samolotu i oprócz suchych faktów przekazał czytelnikowi swoje emocje ,które w tamtym czasie Mu towarzyszyły….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *